(044) 204 40 40 •(044) 284 00 00

Апоплексія яєчника

Будь-який біль унизу живота повинен насторожити жінку, і самим розумним рішенням є своєчасне звернення до лікаря. Однією з причин болю може бути апоплексія яєчника.
Апоплексія яєчника – це порушення цілісності тканини яєчника (розрив капсули яєчника) й кровотечею у черевну порожнину.

СИМПТОМИ ЗАХВОРЮВАННЯ

Механізм виникнення патології визначає симптоми апоплексії::

  • Біль в животі. Може виникати в середині циклу або після невеликої затримки менструації. Найчастіше відзначається поширення болю унизу живота, іноді може віддавати в задній прохід, у попереку, промежині, області пупка.

  • Кровотеча. Виникає в разі розриву фолікула, кісти, різкої зміни внутрішньочеревного тиску.

При кровотечі можуть спостерігатися такі симптоми:

  • зниження артеріального тиску;

  • прискорений пульс;

  • слабкість і запаморочення;

  • втрата свідомості;

  • тремтіння;

  • блювота;

  • відчуття пересихання в роті.

 

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ЗАХВОРЮВАННЯ

Внутрішні (ендогенні):

Запалення в органах малого тазу визивае в тканині яєчника і його судинах склеротичні зміни (паренхіма заміщується сполучною тканиною). До кровотечі з яєчника може привести захворювання крові й тривалий прийом препаратів, які порушують згортання крові. Апоплексія може виникати, якщо неправильно розташована матка, механічно стискаються судини (приводячі до порушення кровотоку в яєчнику), пухлина тисне на яєчник.


Порушення гормонального статусу, як наслідок
розладу вищих відділів нервової системи, стресових ситуацій, несприятливого впливу екологічних факторів, також відіграють важливу роль у виникненні апоплексії яєчника. Надмірне збільшення кількості гонадотропних гормонів гіпофіза, яке сприяє переповненню кров’ю оваріальной тканини, також відносять до найчастіших причин апоплексії.

Зовнішні (екзогенні) чинники::

Серед зовнішніх причин, які провокують захворювання, – травми живота, фізичне напруження, інтенсивний або перерваний статевий акт, верхова їзда, спринцювання, дослідження піхви тощо. В деяких випадках розрив тканин яєчника трапляється без наявних причин уві сні або у стані спокою.

ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАННЯ

Оскільки апоплексія становить загрозу для життя, важливо пам’ятати що ця хвороба вимагає негайного лікування. У більшості випадком лікування розриву яєчника вимагає хірургічного втручання, яке найчастіше здійснюється методом лапароскопії. Завдання операції – усунути вилив крові в черевній порожнині, а також промити черевну порожнину із застосуванням антисептичного розчину. При необхідності вшиваються посудину, який був пошкоджений.

Після операції потрібно комплескне медикаментозне лікування, щоб усунути ті причини, що призвели до виникнення апоплексії. Завдання лікування – нормалізувати гормональні та обмінні процеси, усунути хронічні форми запалення.

МОЖЛИВІ УСКЛАДНЕННЯ ПРИ АПОПЛЕКСІЇ ЯИЧНИКА

Перебіг захворювання може ускладнюватися запаленням в малому тазі, спаєчними процесами, повторними вибухами тканин яєчника, порушенням менструального циклу. безпліддям. Тому лікування апоплексії має бути своєчасним і якісним.

 

 

ПРОФІЛАКТИКА АПОПЛЕКСІЇ ЯЄЧНИКА

Своєчасне лікування гінекологічних захворювань у жінки (запалення придатків і маткових труб, синдрому полікістозних яєчників, захворювань, що передаються статевим шляхом) – найдієвіші методи профілактики патології. Тому не варто нехтувати плановим оглядом у гінеколога.

При виникненні симптомів апоплексії, жінці потрібно лягти, покласти холод на живіт і перебувати в повному спокої до приїзду швидкої допомоги. Якщо Ви виявили у себе перераховані вище симптоми, звертайтеся негайно до лікаря. Адже від того, як швидко розпочати лікування, залежить Ваше здоров’я і можливість бути матір’ю в майбутньому.

Час роботи
Пн. – Пт. 08:00 – 20:00
Сб. 08:00 - 16:00
Запис на прийом
Пожалуйста, ознакомьтесь с политикой конфиденциальности
Специалісти своєї справи
Лікарі
Всі лікарі