(044) 204 40 40 •(044) 284 00 00

Дисплазія епітелію шийки матки

У перекладі «дисплазія» – це невпорядковане зростання.

Дисплазія епітелію шийки матки означає невпорядкований ріст клітин на поверхні або в каналі матки. Головна небезпека цього захворювання – якщо його вчасно не лікувати, воно може перерости в рак шийки матки.

Розрізняють дисплазію плоского епітелію і дисплазію циліндричного епітелію шийки матки. Дисплазія циліндричного епітелію шийки розвивається в цервікальному каналі. Найчастіше причиною стають гормональні порушення, викликані підвищеним рівнем естрогену і прогестерону, як внутрішнього, так і зовнішнього походження.

Симптоми дисплазії

Характерною особливістю цієї патології та її головною небезпекою є те, що захворювання протікає практично безсимптомно. Пацієнтка може і не здогадуватися про розвиток дисплазії епітелію шийки матки. Симптоми можуть з’являтися тоді, коли є запалення.
1. Зміна вагінальних виділень
У цьому випадку жінка може помітити, що консистенція і кількість виділень змінилися. Може також додатися свербіж і відчуття печіння.

2. Кров’янисті виділення
При травмуванні шийки матки (тампони, під час статевого акту) можуть з’явитися виділення у вигляді крові або сукровиці.

При дисплазії не підвищується температура тіла. Будь-які зміни самопочуття, дискомфорт можуть проявлятися дуже рідко, один раз на сто випадків.

 

Причини появи дисплазії шийки матки

Виділяють кілька причин виникнення дисплазії. Так, дисплазію можуть викликати внутрішні чинники, викликані гормональними порушеннями, ослабленням імунітету, та зовнішні чинники: інфекції та віруси.

Особливу небезпеку становить вірус папіломи (ВПЛ – штам з високою онкогенною активністю). У 95% випадків при діагнозі “дисплазія епітелію шийки матки” результат на наявність вірусу папіломи буде позитивним. Саме він і викликає запалення.

Серед інших причин захворювання можна назвати:
• використання гормональних протизаплідних засобів (особливо таблеток) протягом тривалого часу;
• спадковість;
• шкідливі звички, які послаблюють імунітет (алкоголь, нікотин) ;
• ранній початок статевого життя у дівчини (до 18-23 років), оскільки до цього часу ще не сформовані всі необхідні функції слизових оболонок;
• травмування шийки матки внаслідок багаторазових пологів або переривання вагітності;
• недотримання правил особистої гігієни;
• безладні статеві зв’язки.

Класифікація захворювання

За класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я виділяють три стадії дисплазії: легка, помірна і важка.
Легка дисплазія епітелію шийки матки – це стан, при якому зберігається нормальне розташування поверхневого та проміжного шарів.
При другому (помірному) ступеню – дисплазія вражає понад 50% епітелію.
Важка форма дисплазії характеризується ураженням великої частини товщі епітелію. Виняток становлять кілька поверхневих шарів із зрілих клітин, які зберігають свою будову.

 

Дисплазія епітелію шийки матки – лікування

У лікуванні дисплазії застосовується комплексний підхід. Суть лікування полягає в усуненні процесу запалення, лікуванні інфекцій, нормалізації гормонального фону і відновленні нормальної мікрофлори піхви.

Застосовуються наступні методи лікування:
1. Діатермокоагуляція. В цьому випадку дисплазію припікають електричним струмом. Також використовують інший різновид – діатермоконізацію, коли повністю видаляють тканину.
2. Кріодеструкція. При використанні цього методу тканину на ділянці дисплазії руйнують за допомогою рідкого азоту.
3. Радіохвильова хірургія. На уражену ділянку впливають струмом високої частоти.
4. Хімічна коагуляція. Застосовується, якщо площа дисплазії незначна (до десяти-дванадцяти мм в діаметрі). При цьому тканина обробляється спеціальним препаратом, солковагіном.

Як Ви бачите, це непросте й небезпечне захворювання практично не має симптомів. Щоб захистити себе від нього, кожній жінці потрібно задуматися про те, щоб розлучитися зі шкідливими звичками, правильно і збалансовано харчуватися, підтримувати високий іммуніет, а також обстежитися у гінеколога два рази на рік.

ВіДЕО НАПРЯМКУ

Пн. – Пт. 08:00 – 20:00
Сб. 08:00 - 16:00
Запис на прийом
Пожалуйста, ознакомьтесь с политикой конфиденциальности
Специалісти своєї справи
Всі лікарі