(044) 204 40 40 •(044) 284 00 00

Ерозія шийки матки

Ерозія шийки матки – не смертельне, але досить поширене жіноче захворювання.

Кожна друга жінка стикається з цими труднощами. Ерозія – це виразкові ушкодження слизової оболонки шийки. Іноді така проблема розглядається, як нормальний стан. Оскільки до 30 років у жінки циліндричний епітелій змінюється на багатошаровий плоский. Ця тканина при медичному огляді за допомогою дзеркала виглядає як ерозія. Даний стан не вимагає лікування. Однак, у будь-якому випадку необхідна консультація гінеколога, особливо після 30 років.

КЛАСИФІКАЦІЯ ЗАХВОРЮВАННЯ

Розрізняють такі види:

  • Вроджена ерозія

    Виявляється у дівчаток-підлітків. Характеризується наявністю червоної круглої плями на слизовій цервікального каналу. Це єдиний тип ерозії, здатний існувати самостійно.

  • Справжня ерозія

    Пошкоджується плоський епітелій. При огляді виявляється яскрава пляма до 1 сантиметра в діаметрі з чіткими кордонами. Через два тижні наступає інша стадія істиної ерозії – ектопія.

  • Ектопія (псевдоерозія)

    Виразкові зміни призводять до заміщення клітин плоского епітелію на клітини циліндричні. Ерозивно пляма частіше розташовується на задній губі. Найчастіше, безсимптомний перебіг ектопії призводить до того, що жінка може не підозрювати про захворювання протягом багатьох років. Тому таким важливим є регулярний гінекологічний профілактичний огляд.

Крім того, псевдоерозія має свої стадії:

  • Прогресуюча. У цервікальному каналі утворюються залізисті структури. Частіше буває на тлі збільшення ендометрію матки (гіперплазія);

  • Стаціонарна. На цій стадії в матці утворюються кісти;

  • Така що загоюється. Характеризується зменшенням запального процесу. Кісти можуть залишатися..

ПРИЧИНИ ПОЯВИ ЗАХВОРЮВАННЯ

Шляхи зараження ерозією не обмежуються тільки статевою сферою. Причини даного захворювання різні, залежать від виду.

Вроджена ерозія – генетично обумовлений процес, що відбувається у плода в утробі. Межі плоского і багатошарового епітелію виходять за межі зовнішнього зіва шийки матки. Виходить ефект ерозії. Виразкова пляма неправильної або округлої форми. Без виділень. Якщо дефект не зникає самостійно, то необхідно лікування.

 Справжній вигляд  з’являється з наступних причин:

  • запальні захворювання статевих органів: цервіцит, кольпіт, аднексит, вульвіт;

  • венеричні інфекції: трихомоніаз, хламідіоз, токсоплазмоз, мікоплазмоз, герпес, уреаплазмоз, ВІЛ-інфекція;

  • часті або хронічні інфекційні захворювання вуха, горла, носа;

  • механічні травми статевих органів: пологи, аборти, грубий сексуальний контакт;

  • ВПЛ – вірус папіломи людини. Це найбільш часта причина утворення ерозії;

  • ранній або пізній початок сексуального життя;

  • поодинокі статеві контакти;

  • гормональні порушення. Особливо актуальна ця причина в пубертатному віці, під час гормональної перебудови і початку менструацій.

При вагітності також відбувається стрімка гормональна перебудова, а це може провокувати появу виразкового дефекту. Те ж можна віднести до входження жінки в клімактеричний період. У зону ризику входять жінки, які приймають гормональні препарати, в зв’язку з хворобою інших органів (щитовидної залози, надниркових залоз, бронхів, яєчників).

СИМПТОМИ ЗАХВОРЮВАННЯ

Найчастіше ця хвороба протікає без симптомів. Справжній вигляд і ектопія можуть проявлятися такими ознаками:
легкий ниючий біль унизу живота;
кров’янисті, або слизові, або гнійно-слизові виділення поза менструацій;
виділення бєлєй;
дискомфорт під час статевого контакту;
свербіж у піхві;
неприємний запах;
рідше – висипання на зовнішніх статевих органах.

ДІАГНОСТИКА ЗАХВОРЮВАННЯ

Діагноз легко встановлюється при гінекологічному огляді дзеркалом, оскільки картина ерозії специфічна. При необхідності призначають кольпоскопію – огляд за допомогою невеликого мікроскопа з нанесенням розчину люголя на слизову. Уражені ділянки набувають яскравий окрас, які добре помітні кольпоскопом. Цей безболісний, швидкий і недорогий метод діагностики ви можете пройти в Медичному центрі ilaya в Києві. Крім того, тут зроблять додаткові аналізи на інфекції статевих шляхів і проведуть цитологічне дослідження для виключення онкології.

ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАННЯ

Справжня і вроджена ерозія виявляються вкрай рідко і в лікуванні не потребують, оскільки ці види хвороби проходять самостійно. До 30 років лікувати її не рекомендується. До цього віку відбувається перебудова клітин епітелію.

Ретельне лікування необхідно при ектопії. Воно ділиться на терапевтичне (медикаментозне) і хірургічне. Як доповнення застосовують народні засоби, але під контролем лікаря.

Терапевтичне лікування включає застосування протизапальних препаратів, медикаментів, що нормалізують гормональний баланс. Місцево, в піхву призначають тампони з мазями, ванночки. Однак доведено, що такі методи малоефективні.

Ще відомі такі методи лікування ерозії:

Хімічна коагуляція – найменш ефективний метод. Уражена ділянка обробляють спеціальним розчином за допомогою кольпоскопа. Під впливом розчину хворі тканини починають відмирати через кілька днів. Після їх відторгнення утворюється здоровий шар епітелію. Незважаючи на те, що процедура практично безболісна, її доводиться повторювати неодноразово, з огляду на малоефективність.

Рідкий азот – заморожують хвору ділянку. Ефективність процедури висока, проте, може мати негативні наслідки у вигляді рубцювання тканини. Особливо це небажано жінкам, які хочуть завагітніти.

Діатермія або електрокоагуляція – на тканини впливають нагрітим електродом і електричним струмом. Метод досить болючий і вимагає високого професіоналізму.

Радіохвилі – високочастотними хвилями впливають на ерозію, що викликає її некроз тканин. Недолік – радіохвилі можуть дуже глибоко проникати в здорові тканини.

Коагуляція або аргоноплазменна абляція – прогресивний і безболісний метод, при якому контролюється глибина проникнення. На тканину впливають плазмою. Коагуляція задовольняє тим, що її застосування безпечно для жінок які ще ненароджували. Через 2 місяці після процедури настає повне загоєння.

Лазерне лікування – має високий ефект. Обробка лазером безболісна і безпечна процедура.

Найсучасніші і безпечні операції вам можуть зробити в Медичному центрі ilaya в Києві.

НАСЛІДКИ ЗАХВОРЮВАННЯ

Дане захворювання не матиме серйозних наслідків, якщо його вчасно усунути. Разом з тим, в результаті некваліфікованої медичної допомоги можуть залишитися рубці на слизовій. Ризик виникнення онкології мінімальний.

ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАННЯ

Профілактичні заходи ерозії безпосередньо залежать від її причин. Найголовніше – проходити регулярний медичний огляд і своєчасно лікувати запальні процеси не тільки статевих органів, а й усього організму. Також підтримувати імунітет на високому рівні. Уникати грубого сексу.

  • Професійний підхід

    Лікування ерозії лазером немає протипоказань, а висока стерильність операційних блоків виключає післяопераційні ускладнення.

  • Найсучасніше медичне обладнання

    Ми використовуємо обладнання з мінімальним втручанням в організм – гістерорезектоскоп Richard Wolf і лазер Lumenis.

  • Краща методика

    Точні й безпечні дії гольмієвого лазера дозволяють досягати 100% гарантії на одужання у рекордно короткий термін.

Час роботи
Пн. – Пт. 08:00 – 20:00
Сб. 08:00 - 16:00
Запис на прийом
Пожалуйста, ознакомьтесь с политикой конфиденциальности
Специалісти своєї справи
Лікарі
Всі лікарі