Поліпи шийки матки (цервікальний поліпоз) – доброякісні пухлинні утворення слизового епітелію каналу, що з’єднує матку і піхву. Типовий поліп – це яскраво-червоний виріст тканини довжиною до сантиметра. Найчастіше вражає жінок, які перенесли пологи, а також представниць жіночої статі в передклімактеричний і клімактеричний період.
Симптоми захворювання
Поліпи шийки матки, як й інші доброякісні пухлини, часто можуть не проявляти себе протягом тривалого часу. Найчастіше вони виявляються при профілактичному огляді. Однак у частини пацієнток під час або після заняття сексом можуть спостерігатися незначні виділення кров’янистого або слизового характеру (де-хто також відзначає дискомфорт). Зрідка виділення при цервікальному поліпозі матки спостерігаються і після закінчення менструації.
Причини захворювання
Поліпи шийки матки – захворювання з поки ще не з’ясованою етіологією. Найбільш популярними версіями є вірусна, а також теорія виникнення цих доброякісних пухлин через клітинні мутації.
Основними причинами, що провокують розвиток поліпозу, вважаються механічні травми (включаючи ерозію шийки матки), різкі гормональні зміни і наслідки запальних процесів.
Ускладнення захворювання
Головним ускладненням поліпозу шийки матки є ризик переродження у злоякісну пухлину, що спостерігається приблизно у 1,5% – 4% випадків. Незважаючи на те, що це явище відносно нечасте, його наслідки можуть бути досить серйозними для жінки. Адже злоякісна пухлина може потребувати видалення не лише матки і яєчників, а й прилеглих лімфовузлів.
Методи лікування захворювання
Поліпи шийки матки відмінно піддаються своєчасній оперативній терапії. Лікування полягає у вискоблюванні або коагуляції ураженої слизової оболонки з видаленням самих поліпів і подальшого гістологічного вивчення на предмет наявності атипових клітин.
Якісно проведене дослідження при цьому не менш важливо, ніж сама операція, адже воно дозволяє визначити гіперплазовані клітини епітелію і, у разі необхідності, розпізнати початок онкологічного процесу навіть в самій ранній стадії.
Тому в плані видалення поліпів шийки матки гістероскопічна операція в Києві – ідеальний варіант для жінки, яка хоче раз і назавжди позбутися від поліпозу. Це щадна процедура, і за належної кваліфікації хірурга відсоток рецидиву поліпозу зводиться до мінімуму.
Профілактика захворювання
Специфічна профілактика відсутня. Однак розумна турбота про власне здоров’я, а також своєчасна терапевтичне лікування запальних процесів і порушень гормонального фону значно знижує ймовірність утворення поліпів. Профілактика рецидивів і ускладнень поліпозу шийки матки полягає в регулярному і своєчасному огляді у гінеколога.
Пам’ятайте, що в медичному центрі ilaya діагностику щодо наявності поліпів і операції з видалення поліпів шийки матки проводять гінекологи, які мають за плечима колосальний досвід роботи і кілька сотень (якщо не тисяч) ідеально проведених процедур. Тому якщо вам потрібна по-справжньому професійна допомога, звертайтеся до нас!