За останній час медицина зробила серйозний крок вперед. Ще недавно лікування складних гінекологічних захворювань було або неможливим, або можливим за умови застосуванням важких операцій. На сьогоднішній день лікарі оснащені сучасними інструментами, за допомогою яких можна допомогти жінкам ефективно відновлювати репродуктивну функцію. Один з таких інструментів – це лапароскопія.
Що таке лапароскопія?
Лапароскопія – це візуально наочний та інформативний метод, в рамках якого проводиться діагностика та/або оперативне лікування різних захворювань органів черевної порожнини, й зокрема в гінекології. Цей метод дозволяє лікарю провести повний огляд внутрішніх органів жінки (діагностична лапароскопія), а також провести за необхідністю хірургічні маніпуляції (оперативна лапароскопія).
У чому ж основна перевага лапароскопічних операцій перед порожнинними в гінекології?
Переваги лапароскопічних операцій:
- точно поставлений діагноз
- мінімальний ризик кровотечі
- відсутність інтенсивного болю у післяопераційний період
- косметичний ефект – відсутність грубих швів після операції
- короткий термін перебування в стаціонарі (від 3 до 5 діб) і реабілітації
- зниження ризику виникнення післяопераційних спайок
- можливість планування вагітності вже через 3 місяці після лапароскопії.
Лапароскопія проводитися під загальним наркозом.
Технологія операції: на передній черевній стінці роблять три невеликих отвори (діаметр 5 мм), в області нижче пупка ближче до пахової частини. Після цього в черевну порожнину заводять повітря, який піднімає черевну порожнину і спрощує доступ до органів, що дозволяє поліпшувати візуалізацію і зменшувати травматизацію органів. Після чого в один отвір акуратно вводять лапароскоп (тоненька трубка, на одному кінці якого знаходиться відеокамера, а на іншому окуляр), який передає збільшене зображення на екран операційного монітору.
У другий отвір вводять маніпулятор, яким гінеколог-хірург управляє процесом операції зовні. В ході операції лікар може побачити об’єктивно всю картинку, що дозволяє проводити ретельно і акуратно дану маніпуляцію. Після того, як операцію закінчили, інструменти виводять, випускаючи повітря з черевної порожнини, накладають маленькі шви, які не залишають ніяких слідів на тілі.