(044) 204 40 40 •(044) 284 00 00

ОРХІТ

Орхіт – хвороба сечостатевих органів у чоловіків, запалення яєчок. Найчастіше захворювання виникає в результаті інших хвороб як ускладнення після грипу, паротиту, або як результат травми яєчка.

Симптоми захворювання

Хвороба відразу починає протікати гостро. Яєчко збільшується в розмірах дуже швидко, стає напруженим, болючим, різко підвищується температура. У разі гематогенної інфекції придаток і сім’явивідна протока залишаються без змін. Через два-три тижні зазвичай ці явища вщухають, але в окремих випадках можуть бути нагноєння, а іноді навіть омертвіння яєчка. Що відносно хронічного орхіту, то він протікає повільно, симптоматика більш непоказна.

Причини захворювання

Орхіт розвивається в результаті перенесеної свинки (інфекційного паротиту), грипу, вітрянки, скарлатини, черевного тифу. Але в більшості випадків розвивається після перенесених хвороб сечостатевої системи. Ще орхіт може проявитися в результаті травмування.

Ускладнення захворювання

Орхит поділяють на гострий і хронічний. Кожен з видів характеризується своїми ускладненнями.

  1. Гострий орхіт починається з різкого болю в яєчку. Біль може відчуватися в паху, в промежині, в попереку, в крижах. На стороні захворювання мошонка може збільшуватися в 2 рази, іноді і більше. Шкіра мошонки стає гладкою, через кілька днів після хвороби стає різко червоною, гарячою, може придбати глянцевий відтінок. В один час з болем в мошонці починають проявлятися симптоми запалення – висока температура, слабкість, нудота, головний біль. Навіть без лікування хвороба проходить самостійно через дві три тижні, але іноді запальний процес може привести до його нагноєння або розвитку абсцесу. Ускладнення після гострого орхіту – це нагноєння яєчка, і в подальшому можливість безпліддя.
  2. Хронічний орхіт розвивається в результаті неправильного або недостатнього лікування гострого орхіту, або ж, як ускладнення хронічних запальних захворювань сечостатевої системи. Хронічний орхіт характеризує, те, що єдиний прояв хвороби – це хворобливість яєчка при дотику до нього. Під час загострення захворювання проявляються болі в яєчку, навіть при ходьбі. Хронічний орхіт, частіше, ніж гострий, призводить до того, що знижується секреторна функція, викликає безпліддя. У разі, коли хронічний орхіт не піддається консервативній терапії, тоді проводять односторонню орхіектомією.

Методи лікування захворювання

Якщо лікар вбачає розвиток нагноєння у хворого, то чоловіка одразу госпіталізують. Основна мета – це лікування основного захворювання, яке призвело до виникнення орхіту, а також потрібна фіксація на високе становище мошонки, місцево застосовувати холод, антибактеріальну терапію, коли гостре запалення знімається, застосовують фізіотерапію і теплові процедури. Якщо вже розвинувся абсцес яєчка, то його приховують і вставляють дренаж. У разі, коли гній вже повністю розплавив тканини яєчка, проводять орхіектомією.

Профілактика захворювання

З метою профілактики необхідно лікувати хронічні захворювання сечостатевих органів, також уважно спостерігати за своїм станом під час інших інфекційних захворювань, при травмах промежини, мошонки або області таза.

Якщо ви виявили у себе будь-які ознаки орхіту не потрібно займатися самолікуванням, необхідно одразу звертатися до кваліфікованого фахівця, який допоможе вам швидко і без ускладнень вилікувати хворобу. За допомогою ви можете звернутися до наших фахівців в медичну клініку ilaya. Тільки наші фахівці нададуть вам найкваліфікованішу допомогу. Ваше здоров’я в надійних руках!

ВІДЕО НАПРЯМУ

Пн. – Пт. 08:00 – 20:00
Сб. 08:00 - 16:00
Запись на прием
Пожалуйста, ознакомьтесь с политикой конфиденциальности