Серед чоловіків на сьогоднішній день поширене таке захворювання як варикоцеле, яке тягне за собою не дуже приємні наслідки. На це захворювання частіше страждають молоді люди, в період статевого дозрівання.
Варикоцеле – це варикозне розширення вен сім’яного канатика і яєчка. У більшості випадків медики стикаються з лівостороннім варикоцеле.
Симптоми захворювання
- Кожна стадія захворювання має свою симптоматику. На першій стадії хвороба не має певних симптомів, і в основному можна визначити випадково при медогляді. Також бувають випадки, коли хвороба протікає безсимптомно.
- Стосовно другої стадії, то вже з’являються больові відчуття, які локалізуються в області мошонки, і інтенсивність болю може бути різна. Іноді біль може турбувати при ходьбі, також біль може виникати дуже різко і мати навіть невралгічний характер.
- При третій стадії біль вже стає постійною, і практично не зникає. Вже при огляді лікар може побачити багато грон з вен. Мошонка на цій стадії хвороби збільшена і асиметрична.
Причини захворювання
Варикоцеле розвивається з двох причин. Перша причина, це слабкість судинної стінки, яка в більшості випадків буває вродженою. Це виникає, якщо в сім’ї є схильність до проблем подібного роду. Якщо в сім’ї є проблема варикозного розширення вен не важливо, якої частини тіла, то в більшості випадків і варикоцеле теж присутнє.
Друга причина для виникнення варикоцеле це високий кров’яний тиск в мошонці або в органах малого таза. Але скоріше, це фактор, який привертає, а не є справжньою причиною хвороби. Хоча бувають і анатомічні зміни, які можуть привести до підвищення венозного тиску, а це може стати причиною варикоцеле.
Ускладнення захворювання
Основним ускладненням варикоцеле є безпліддя. У 40% безплідних чоловіків є це захворювання. Для більшості чоловіків безпліддя це величезне нещастя. Щоб такого не сталося, потрібно щотижня самотужки обстежувати себе, що б не було ніяких новоутворень.
Методи лікування захворювання
На сьогоднішній день існують тільки оперативні методи лікування варикоцеле. Операцію обов’язково потрібно провести, якщо присутні біль або існує загроза безпліддю.
Є кілька видів оперативного втручання:
- Операція відкритого типу – в області паху перев’язують вену яєчка.
- Операція ендоскопічна – цей вид операції менш травматичний, ним можна лікувати і двостороннє варикоцеле.
- При безсимптомному перебігу хвороби застосовують операцію з міні доступом. При даній операції рецидив знижується до 10%.
- Якщо в спермограмі є зміни, і варикоцеле протікає болісно, то в такому випадку проводять мікрохірургічну реваскуляризацію яєчка.
Основні ускладнення після операції це водянка, зараження післяопераційної рани, кровотечі. Але все це проходить досить швидко. Після операції варто обмежити фізичні навантаження, уникати запорів і обов’язково відвідувати лікаря.
Методи профілактики захворювання
Варикоцеле, як вище сказано, розвивається або через анатомічні особливості організму, або генетичну схильність в сім’ї. І з цих причин немає цілеспрямованої профілактики варикоцеле. У періоді статевого дозрівання потрібно ретельно за собою стежити, робити самоогляди, після закінчення статевого дозрівання сходити на консультацію до уролога.
Але якщо хвороба вже почала проявляти симптоми, то не варто затягувати з відвідуванням до фахівця, оскільки хвороба поступово буде прогресувати, що може привести до такого ускладнення як безпліддя.